ایفون ۱۴


ایفون ۱۴ پلاس که جدید ترین نسل گوشی های آیفون شرکت اپل است، در شهریورماه توسط اپل و طی یک مراسم رسمی معرفی و عرضه شد. این محصول که جدید ترین نسخه از خانواده ایفون ۱۴ است، جایگزین نسخه مینی شده و رسالتی کاملا در خلاف جهت با آن دارد.

در بخش صفحه نمایش ایفون ۱۴ مکس از صفحه ای مشابه با آیفون 13 پرو مکس بهره برده که از ابعادی 6.7 اینچی برخوردار است. همانگونه که می دانید ایفون ۱۴ پلاس تنها در بخش ابعاد با ایفون ۱۴ متفاوت بوده و از نظر روشنایی و نوع پنل صفحه نمایش و حتی حضور ناچ با آن یکسان است. البته در این نسل ناچ کوچکتر شده و وضعیت بهتری دارد.

در بحث سخت افزاری ایفون ۱۴ پلاس تفاوتی با ایفون ۱۴ معمولی نداشته و هر دو دستگاه مجهز به پردازنده A15 هستند که در آیفون 13 و آیپد مینی 6 نیز از آنها استفاده شده است. طبق ادعای اپل این پردازنده هنوز در رقابت با رقبای این شرکت، از بسیاری جهات جلوتر و پر قدرت بوده و نیازی به استفاده از پردازنده جدید تر در آِفون 14 پلاس و ایفون ۱۴ معمولی دیده نشده است.

دوربین ایفون ۱۴ پلاس همانند ایفون ۱۴ معمولی دارای دو سنسور بوده که با افزایش ابعاد پیکسل و بهبود الگوریتم پردازش تصویر، ارتقا پیدا کرده اند. آیتی سیتی کیفیت عکاسی و فیلم برداری بیش از پیش بهبود پیدا کرده و قابلیت های جدیدی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

باتری ایفون ۱۴ پلاس نیز قابلیت نمایش 26 ساعت ویدئو را داشته که رقم بالا و چشمگیری

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *